Програма підтримки енергетичної безпеки (ESSF) від ЄБРР

 

 

Програма підтримки енергетичної безпеки (ESSF) від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) покриває 80 % або 50 % кредитних ризиків і надає можливість підприємствам посилити свою енергетичну стійкість та незалежність отримавши кредит на вигідних умовах з гнучким підходом до застави. Програма підтримується Європейським Союзом через Рамкову інвестиційну програму ЄБРР в Україні (UIF), донорами Фонду кризового реагування ЄБРР (Францією, Канадою, Італією, Японією, Норвегією, Швейцарією, Сполученим Королівством, Німеччиною, Нідерландами, Данією, іншими країнами) та Францією в рамках Генеральної угоди про гарантії ЄБРР та Франції.

В рамках програми можна отримати фінансування для проєктів з побудови сонячних, вітрових та біогазових електростанцій, придбання генераторів, накопичувачів, сонячних панелей, когенераційних установок та іншого обладнання, що сприятиме підвищенню енергоефективності та розвитку нових потужностей генерації та зберігання енергії.

До 20 % усіх кредитів за Програмою буде спрямовано на фінансування довгострокових інвестицій мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) у модернізацію обладнання та технологій відповідно до стандартів Європейського Союзу. Ці кредити надаються в межах Програми ЄС–ЄБРР з підвищення конкурентоспроможності та інклюзії ММСП (EU-EBRD SME Competitiveness and Inclusion Programme – SMECI) та передбачають інвестиційне заохочення (у вигляді кешбеку) у розмірі від 10 % до 30 % суми кредиту.

Якщо Ваш проєкт потребує технічної допомоги, Ви можете безкоштовно її отримати від консультантів програми. Надання технічної допомоги фінансується Спеціальним фондом акціонерів ЄБРР.

 Умови фінансування: 

Сумадо EUR 8,250,000 або еквівалент в іншій валюті 
Валюта  UAH, EUR, USD
Застава Гнучкий підхід, 80 % або 50 % (для кредитів з інвестиційним заохоченням) від стандартних вимог покривається гарантією
ЦіліПридбання основних засобів (кредити/ платіжні гарантії/ акредитиви)
СтрокДо 84-96 місяців
Графік погашенняАнуїтет або індивідуальний графік погашення, що відповідає бізнес-моделі Вашого підприємства
Поєднання з іншими програмамиДоступні кредити 5−7−9 %

 

За додатковою інформацією прохання звертатися до Вашого персонального менеджера або за номером телефону 0 800 50 09 90

 

Подати заявку

 

 

Гарантія стійкості та забезпечення джерел засобів для існування (RLG) 

Гарантія стійкості та джерел засобів для існування (RLG), надана Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), покриває до 50 % кредитних ризиків, що дозволяє надати нові кредити на загальну суму 70 млн євро приватним підприємствам, які працюють у критично важливих галузях, зокрема сільське господарство, виробництво, енергетична безпека, фармацевтика та логістика, що дозволить бізнесу продовжувати діяльність та забезпечувати джерела засобів для існування, необхідних для економічної стійкості та післявоєнного відновлення України. Програма підтримується Європейським Союзом через Рамкову інвестиційну програму ЄБРР в Україні (UIF) та Фондом EBRD Crisis Response Special Fund (EBRD CRSF).

Програма також націлена на підтримку вразливих груп, тому частина кредитів буде надана позичальникам, які зазнали руйнування активів та збитків через війну в Україні, компаніям, що сприяють реінтеграції ветеранів у цивільне життя, а також підтримують ветеранів і членів їхніх сімей, внутрішньо переміщених осіб та осіб з інвалідністю, позичальникам з постраждалих від війни територій, а також підприємствам, що керуються молоддю чи жінками.

До 20 % охоплених гарантією кредитів будуть спрямовані на підтримку довгострокових інвестиціймалих і середніх підприємств (МСП) у «зелені» технології, що відповідають стандартам Європейського Союзу, і сприятимуть підвищеннюконкурентоспроможності цих компаній на внутрішньому та зовнішніх ринках. Ця складова фінансується ЄС в межах спільної ініциативи з ЄБРР –  EU4Business-EBRD Credit Line. Позичальники, які відповідатимуть вимогам, зможуть отримати технічну допомогу та інвестиційне заохочення (у вигляді кешбеку), що фінансується за рахунок EBRD CRSF, у розмірі від 10 % до 30 % витрат, після завершення їхніх інвестиційних проєктів. Не менше 50 % кредитів з інвестиційним заохоченням буде надано позичальникам, що відносяться до вразливих груп.

Гарантія ЄБРР супроводжується покриттям ризику перших збитків, що фінансується Європейським Союзом в рамках його Ініціативи інвестування в Україну (UIF).

З початку повномасштабної війни ЄБРР інвестував в українську економіку понад 7 млрд євро. Крім підтримки приватного сектору, стратегічними пріоритетами для Банку в Україні є енергетична безпека, життєво важлива інфраструктура, продовольча безпека й торгівля. 

Умови фінансування: 

Сума до EUR 3,500,000 або еквівалент в іншій валюті 
Цілі та терміни

Придбання основних засобів до 66 місяців

Фінансування оборотного капіталу до 36 місяців

Платіжні гарантії, аваль векселів до 36 місяців

Валюта  UAH, EUR, USD
Застава Гнучкий підхід, 50 % від стандартних вимог покривається гарантією
Графік погашення Ануїтет або індивідуальний графік погашення, що відповідає бізнес-моделі Вашого підприємства
Поєднання з іншими програмамиДоступні кредити 5−7−9 %

 За додатковою інформацією прохання звертатися до Вашого персонального менеджера або за номером телефону 0 800 50 09 90

Подати заявку

 

Кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури 

ПроКредит Банк долучився до Меморандуму щодо кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури України, яка постраждала від ворожих обстрілів, та стратегічного зміцнення енергетичної незалежності країни. Ми пропонуємо доступне кредитування для суб’єктів підприємництва, які планують інвестувати в такі проєкти.

Умови фінансування: 

Відсоткова ставка 13,5% річних (UIRD12 + маржа)*
Валюта кредиту UAH
Термін кредиту до 7-10 років
Власний внесоквід 0%

— Відстрочка погашення основної суми кредиту до 12 місяців

— Адаптація графіку згідно з сезонністю бізнесу 

Проєкти, які підлягають фінансуванню:

  1. Виробництво електроенергії з відновлювальних джерел енергії
  2. Когенераційні установки
  3. Системи накопичення енергії (АКБ, інші)
  4. Генераторні установки
  5. Теплові насоси
  6. Сонячні колектори
  7. Трансформаторні вузли та інше обладнання/пристрої для транспортування електроенергії
  8. Газорозподільчі станції та газорозподільчі пункти
  9. Котельні та тепломережі 

*13,5% річних  на перший рік фінансування, починаючи з другого року фінансування плаваюча ставка

Програма фінансово-кредитної підтримки підприємств у м. Києві

Мета цієї програми — впровадження прозорого та ефективного механізму фінансово-кредитної підтримки (ФКП) суб’єктів малого та середнього підприємництва в місті Києві відповідно до найкращого європейського досвіду для зростання показників добробуту населення, збільшення інвестиційної та економічної активності, створення робочих місць.

Програма реалізується у співпраці з Київською міською державною адміністрацією та Фондом розвитку підприємництва за фінансової підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KfW та Європейського Союзу в межах ініціативи «EU4Business».

Програма поширюється на підприємства, зареєстровані в м. Києві, виробничі потужності яких розміщено повністю або частково на території міста Києва або Київської області.


Відповідальний за реалізацію Програми в «ПроКредит Банку» — голова Правління Повшедний Олександр Петрович,
електронна пошта: Oleksandr.Povshedniy@procredit-group.com.


Умови програми:

ЦільПридбання, модернізація основних засобів виробничого призначення / виробничого приміщення
Впровадження енергозберігаючих проектів
Поповнення обігових коштів
Вид діяльностіВиробництво
Надання послуг
Торгівля
Інвестиція клієнтаНе менше як 20% від вартості об’єкта кредитування
Валюта кредитуГривня
Схема погашеньАнуїтет (щомісячно, рівними частинами), можливий гнучкий графік
Розмір ФКП99% номінальної відсоткової ставки

 

Програма «Доступні кредити 5-7-9%»

ПроКредит Банк — учасник державної програми підтримки мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%». Програма передбачає фінансову допомогу шляхом часткової компенсації бізнесу відсоткової ставки до рівня 3, 5, 7, 9 та 13% річних за кредитами в національній валюті.

Програма реалізується Урядом України за ініціативи Президента України через Фонд розвитку підприємництва.

Ознайомитись з умовами програми можна на офіційному сайті Фонду. 

Контакти Фонду:
вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601
380 44 333 43 54
mail@bdf.gov.ua

Спеціальні умови кредитування від Німецько-Українського Фонду*

Кредитний продукт реалізується в межах Програми ФРП з підтримки фінансування інвестиційних проєктів малих і середніх підприємств за фінансової підтримки Уряду Німеччини, який через Німецький банк розвитку KfW надав Україні позику та грант на реалізацію проєкту «Підтримка малих і середніх підприємств». 

Кредитний продукт також реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої ФРП через KfW в межах проєктів «Фінансування МСП у рамках Східного партнерства — Етап ІІ» та «EU4Business» для відшкодування збитків від курсової різниці за кредитами, що надаються МСП в межах Програми.

Спільна програма кредитування з Фондом розвитку підприємництва передбачає кредитування СПД, підприємств малого та середнього бізнесу, які відповідають таким критеріям:

Критерії та умови фінансування:

Кількість працівниківНе більше як 250 осіб
Річний дохід від ведення господарської діяльностіНе більше еквіваленту 50 000 000 євро
Максимальний строк кредитуКупівля основних засобів: 72 міс.
Поповнення обігових коштів: 36 міс.
ВалютаГривня
Максимальна сума кредитуЕквівалент 250 000 євро
ЗабезпеченняМожливе неповне покриття заставою
Схема погашеньАнуїтет (щомісячно, рівними частинами), можливий гнучкий графік
Можливість поєднання з іншими програмами5-7-9;
державна гарантія;
гарантія ЄБРР Food Security Guarantee;
DCFTA
Додаткові витратиНотаріальне оформлення;
Страхування (обов'язково)

 *Правонаступником Німецько-Українського Фонду є Фонд розвитку підприємництва

За додатковою інформацією прохання звертатися до контакт-центру або до Вашого персонального менеджера.

Програма Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

 

 

 

Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі — Фонд) — небанківська фінансова установа, що була створена Кібнетом Міністрів України у 2022 році за підтримки представників Світового Банку та Європейського Союзу. Повноваження з управління корпоративними правами держави у статутному капіталі, доля якої складає 100%, здійснює Міністерство аграрної політики та продовольства.

Основною метою Фонду є підтримка агровиробників (мікро-, малих і середніх суб’єктів підприємництва), шляхом надання часткової гарантії, що покриває 50% суми основних зобов'язань таких суб’єктів за кредитними договорами.

Офіційний сайт Фонду — https://pcgf.com.ua

 

Критерії та умови фінансування:

Цільова аудиторія Мікропідприємництва, малі і середні суб’єкти підприємництва, що провадять діяльність у сільському господарстві та мають не менше 75% виручки від продажу агропродукції
Середня кількість працівників
(по групі компаній)
Не більше як 250 осіб
Банк землі До 500 га (земля у власності/в обробітку (на групу компаній), включно із земельними ділянками, що придбаються за кредитні кошти)
Додаткові критерії прийнятностіСуб'єкт підприємництва:
    — відповідає екологічним і соціальним вимогам чинного законодавства України, екологічним та соціальним вимогам Світового Банку;
    — зареєстрований в Державному аграрному реєстрі (ДАР);
    — має досвід господарської діяльності більше 1 року.
Термін надання гарантіїДо 3 років — обігові кошти;
До 7 років — інвестиційні кредити (придбання або ремонт основних засобів, в тому числі с/г техніки та комерційних приміщень, в т.ч. для приведення до сучасних екологічних норм та покращення умов праці та безпеки);
До 10 років — купівля земельних ділянок (за умови передачі таких земельних ділянок у заставу кредитодавцю).
Гарантійне покриттяДо 50% непогашеної заборгованості за кредитом
Максимальна сума кредиту30 000 000 грн (для одного кредиту та суми кредитів для позичальника і групи пов'язаних осіб)
ВалютаГривня
Комісія за надання та обслуговуванняВідповідно до обраної програми кредитування та додатково 0,5% від суми наданої гарантії Фонду
ЗабезпеченняБудь-яке прийнятне забезпечення (майно, особисте зобов'язання тощо), що покриватиме частину заборгованості Принципала, яка не гарантується Фондом
Схема погашеньГнучкий графік (% щомісячно, тіло кредиту — сезонний графік);
ануїтет (щомісячно, рівними частинами)
Можливість поєднання з іншими програмамиДержавна програма "Доступні кредити 5-7-9%"
Додаткові витратиНотаріальне оформлення;
Страхування (обов'язково)

За додатковою інформацією прохання звертатися до контакт-центру або до Вашого персонального менеджера.

Співпраця з Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC)

 

             

 

Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) за технічної підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) надала гарантію покриття кредитного ризику в розмірі 50% або 80%, що дозволить Банку надавати кредити для підтримки та розвитку бізнесу  малих та середніх підприємств, які переважно працюють (але цим не обмежується) у сфері сільського господарства та переробки сільськогосподарської продукції, з пом’якшеними умовами по заставі.

Фінансування можуть отримати приватні компанії, що відповідають двом з наступних критеріїв:

Річний дохідАктивиКількість працівників
до $15,000,000до $15,000,000до 300

Кредит може поєднуватись з державною програмою підтримки бізнесу «Доступні кредити 5−7−9%» 

Умови фінансування: 

Сума кредиту до $1,000,000 або еквівалент в іншій валюті
Кредитні продукти Строковий кредит
Кредит з одномоментним погашенням
Строк кредитуВід 6 до 72 місяців
Валюта UAH, EUR, USD
Цілі фінансування Основні засоби
Поповнення обігового капіталу
Застава  Гнучкий підхід, 50% або 80% від стандартних вимог покривається гарантією
Графік погашення Ануїтет або індивідуальний, адаптований під бізнес-модель підприємства
Обмеження Фінансування не може бути надано на цілі та види діяльності, які зазначені у Переліку винятків DFC

За додатковою інформацією прохання звертатися до Вашого персонального менеджера або за номером телефону 0 800 50 09 90 

 Для довідки: Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) — це урядова фінансова установа США. DFC співпрацює з приватним сектором, надаючи йому фінансування для розв’язання найважливіших проблем сьогодення, з якими стикаються країни, що розвиваються. DFC інвестує в різні сектори, серед яких, зокрема, енергетика, охорона здоров’я, інфраструктура, сільське господарство, малий бізнес і фінансові послуги. Інвестиції DFC відповідають високим стандартам з турботою про навколишнє середовище, права людини та права працівників.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) працює в Україні з 1992 року та реалізує більш ніж 40 проєктів на загальну суму близько 2 млрд дол. США. Докладніше на сайті https://www.usaid.gov/ukraine.